top of page

Zajęcia w żłobku

Nasza zajęcia są przygotowywane z myślą o wszechstronnym rozwoju Dziecka. Opracowujemy je wspólnie z fizjoterapeutą i neurologopedą, tak aby Dziecko mogło w 100% wykorzystać wszystkie swoje możliwości niezbędne w życiu rodzinnym i społecznym. 

Image by June Admiraal

Zajęcia sensoryczne

Doświadczamy świata całym sobą - dotykamy, ugniatamy, przeciskamy, smakujemy, wąchamy. Sprawdzamy, czy woda na pewno jest mokra. Eksperymentujemy z mąką, piaskiem, taplamy się w błocie.

Po prostu się bawimy.

Image by Taelynn Christopher

Zajęcia plastyczne

Wyrażamy emocje kierowani nieskrępowaną wyobraźnią Dzieci. Rysujemy, wyklejamy, lepimy, wycinamy, farbujemy. Sprawdzamy jak wygląda kleks z farby akrylowej, plakatowej, bądź akwarelowej. Mamy nawet specjalne miejsce na żłobkowe graffiti, gdzie Nasi mali artyści mogą się wyszaleć. 

Image by Will Francis

Zajęcia muzyczne

Słuchamy i odczuwamy muzykę - zarówno tą relaksującą jak i zachęcającą do zabawy i szaleństwa. Nucimy, śpiewamy, tańczymy, kręcimy się, skaczemy. Tworzymy własne dźwięki. Odkrywamy jak brzmią instrumenty - te klasyczne i te mniej oczywiste, jak pudełko po chusteczkach i gumki recepturki.

Image by Joakim Honkasalo

Zajęcia ze zwierzętami

Poznajemy świat z perspektywy czterech łap, a czasem również kopyt.

Karmimy, głaszczemy, otulamy :-), czeszemy, obserwujemy. Odwiedzają nas pieski (na zajęcia z dogoterapii), kotki, a w ogródku raz na jakiś czas zagości alpaka.

Image by Kelly Sikkema

Zajęcia ruchowe

Rozciągamy swoje możliwości. Biegamy, zginamy, czołgamy, wspinamy, huśtamy. Codziennie bawimy się na polu w myśl zasady, że nie ma złej pogody - jest tylko zły ubiór. Mamy własny ogródek, a do spacerów zachęca pobliski park.

Image by Johannes Plenio

Zajęcia logopedyczne

Usprawniamy swoją mowę. Wymawiamy, dmuchamy, syczymy, szumimy, bzyczymy. Badamy możliwości naszego języka. Po prostu "na luzie ćwiczymy buzię".

bottom of page