top of page

Najczęściej zadawane pytania

 • Skąd wzięła się nazwa Otulamy?l
  Otulamy - to słowo niosące bliskość, ciepło, bezpieczeństwo, czyli wszystko to czym chcemy otoczyć nasze dzeici. To te chwile gdy wspólnie siadamy na kanapie otuleni ciepłym kocykiem. Bardzo te chwile lubimy i chcemy sie nimi podzielić. Skoro juz mowa o ciepłym otulaniu to w nazwie wkradł nam się pewien zwierz jakże pasujący do niej swym grubym futrem :-) Lama - spokojne, łagodne stworzenie. Natura tego futrzaka bywa jednak dość przewrotna. Z jednej strony słodka, spokojna i cierpliwa, a z drugiej uparta, wytrwała, ciekawska i chętna do poznawania otaczającego świata. Dzięki styczności z człowiekiem nauczyła się wyrażać swoje emocje i humory za pomocą pyszczka i języka. Kiedy coś jej się jej nie spodoba potrafi wystawić język i opluć.... coś wam to przypomina? :-)
 • Gdzie znajdę Statut oraz Regulamin Żłobka Otulamy?
  Dokumenty możecie pobrać bezpośrednio tutaj: Statut | Regulamin
 • Gdzie zostawić samochód przywożąc/odworząc Dziecko?
  30 metrów od Żłobka jest parking publiczny, bezpłatny do godziny 10:00. W godzinach popołudniowych płatny według taryf strefy C. Przeważnie nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.
 • Czy posiadacie monitoring i czy obraz jest dostępny dla Rodziców?
  Żłobek będzie wkrótce wyposażony w monitoring - dwie kamery obejmujące zasięgiem całą salę zabaw. Obraz nie będzie dostępny dla Rodziców na żywo, jednakże może być udostępniany na życzenie Rodziców w razie zgłoszenia nam takiej prośby.
 • Jak mogę zapisać moje Dziecko?
  By zapisać Dziecko do Żłobka wypełnij elektroniczną kartę zapisu. Wyślemy Ci potwierdzenie jej otrzymania, a gdy tylko będziemy miejsce skontaktujemy się z Tobą osobiście. W zakładce "Zapisz Dziecko" znajdziesz również komplet dokumentów potrzebnych do podpisania umowy.
 • Ile wynosi czas oczekiwania na miejsce w Żłobku?
  Napisz, zadzwoń, spytaj :-) Lista rezerwowa rozwija się dość dynamicznie i ciężko jednoznacznie określić czas oczekiwania.
 • Ile Dzieci / grup jest w Żłobku?
  Jesteśmy kameralnym Żłobkiem z jedną grupą 23 Dzieci. U nas młodsze uczą się od starszych zaradności, a starsi przy młodszych uważności i opiekuńczości. Dbamy przy tym o wszechstronny rozwój wszystkich Dzieci poprzez przygotowywanie zajęć dopasowanych do ich wieku i rozwoju. Dzieci, podczas zajęć, możemy dzielić na grupy wiekowe tak by w każdej z nich maksymalnie zaspokoić ciekawość i zapotrzebowanie wiedzy na dany temat.
 • Jak przygotować się do adaptacji?
  Z praktyki wiemy, że to głównie Rodzice potrzebują przygotowania :-) Też jesteśmy mamusiami i wiemy, że okres adaptacji to trudny czas nie tylko dla Dziecka, ale również, a może przede wszystkim, dla Was. Jest to jednocześnie jednak początek wielkiej przygody. Wiemy Rodzicu, że z jednej strony jest Ci ciężko, ale z drugiej strony ofiarowujesz swojemu Dziecku niepowtarzalną szansę zabawy, rozwoju i nauki wśród rówieśników. Pamiętaj proszę, że Twoje nastawienie jest kluczowe - Dziecko czuje emocje Rodzica i reaguje odpowiednio do nich.
 • Na czym dokładnie polega adaptacja?
  Adaptacja to czas w którym dziecko przyzwyczaja się do nowego środowiska, otoczenia, osób. Pierwsze dni w żłobku mogą być dla malucha i rodzica trudne i dlatego tak ważne jest tu obecność rodzica. Dziecko z bezpiecznych ramion poznaje nowy świat i dostaje na to tyle czasu ile potrzebuje. Pierwszego dnia przychodzicie razem na godzinkę, w nastepnym dniu jeśli dziecko jest gotowe - mówimy tu o gotowości dziecka, nie rodzica:) to maluch zostaje sobie z nami na godzinę sam, tak aby się wzajemnie zapoznać. W kolejnych dniach wydłużamy czas pobytu o godzinę lub dwie, to zależy od gotowości dziecka. Cały proces adaptacyjny jest na bieżąco omawiany z rodzicem i modyfikowany do indywidualnychy potrzeb malucha.
 • Czy rodzic może uczestniczyć w adaptacji Dziecka?
  Tak! Wasze zaangażowanie w proces adaptacji jest jej bardzo ważnym elementem. Dzięki obecności i wsparciu rodzica Dziecko ma poczucie wspólnego poznawiania otoczenia i łatwiej buduje relacje z innymi dorosłymi czyli nami :-) Pamiętajcie jednak o tym, że gdy maluch osiągnie gotowość na to żeby samodzielnie się już z nami bawić powiemy Wam - stop :-)
 • Jak długo może trwać adaptacja?
  Czas trwania adaptacji zależy od różnych czynników. Ważną rolę odgrywa tutaj indywidualny charakter Dziecka, jego wrażliwość oraz ufność w stosunku do innych osób. Niektóre Dzieci potrzebuję tego czasu mniej, inne trochę więcej. Na adaptację Dziecka warto zaplanować sobie minimum dwa tygodnie.
 • Czym myjemy i sprzątamy?
  W naszym Żłobku do sprzątania wszystkich pomieszczeń jak i mycia zabawek i akcesoriów używamy naturalnych i ekologicznych środków czystości. Nie używamy niczego, czego nie użyłybyśmy dla swoich Dzieci. Środki do obowiązkowej dezynfekcji natomiast wybieramy starannie jedynie spośród produktów najwyższej jakości.
 • Jakie mają Dzieci warunki do spania?
  Dzieci śpią na specjanie do tego przeznaczonych leżakach w pościeli przyniesionej przez rodzica. Leżaczki rozkładane są na sali w miejscu zacisznym tak aby każde z nich mogło swobodnie się wyciszyć i odpocząć.
 • Jak usypiane są Dzieci? A jeśli Dziecko nie chce spać?
  W trakcie usypiania przytulamy Dziecko, kołyszemy je, czytamy bajki, śpiewamy kołysanki lub włączamy delikatną muzykę. W Otulamy nie ma przymusu spania, tym maluchom, które nie odczuwają za dnia potrzeby regeneracji sił proponujemy inne formy na zorganizowanie czasu uwzględniając przy tym potrzeby na spokojny sen pozostałych.
 • Czy zabawki w żłobku są bezpieczne dla mojego Dziecka?
  Nasze zabawki dobieramy starannie korzystając z ofert naszych partnerów. Każda nasza zabawka posiada oznakowanie CE. Oznakowanie CE wskazuje, że dany wyrób został zbadany przez producenta i uznany za spełniający wymogi Unii Europejskiej dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Staramy się również dobierać jak najwięcej zabawek z naturalnych tworzyw - stąd znajdziecie u nas chociażby wiele zabawek drewnianych.
 • Jakiego rodzaju zabawkami bawicie się w Żłobku?
  Do naszego Żłobka kupujemy przede wszystkim zabawki kreatywne, produkowane z ekologicznych materiałów i dostosowane wiekowo do naszych Dzieci. Wśród naszych ulubionych marek znajdują się między innymi Plan Toys oraz Goki.
 • Czy macie własny plac zabaw?
  Tak! Mamy własny plac zabaw, miejsce do swobodnego szaleństwa i rozładowywania nagromadzonej energii, lub jak kto woli... poleżenia na zielonej trawce :-)
 • Ile wynosi czesne w Żłobku?
  Czesne w Żłobku Otulamy to 2,200zł przy czym uprawnieni rodzice mogą korzystać z ulgi z ZUS tzw. 400+. Więcej informacji znajdziecie na stronach gov.pl, oraz dotacji z Urzędu Miasta Krakowa - informacja na stronie głównej. O rzeczywistych kosztach po odliczeniu dotacji w 2024 roku będziemy Was na bieżąco informować.
 • Co wchodzi w skład czesnego?
  W ramach miesięcznego czesnego zapewniamy dla Dzieci: - Opiekę i dobrą zabawę w godzinach od 7:00 do 17:30 - Opiekę pielęgniarki - Zajęcia: * sensoryczne * plastyczne * muzyczne * ze zwierzętami * ruchowe * logopedyczne - Chusteczki mokre (100% naturalne na bazie wody) i suche (na bazie celulozy 😀) - Kremy do codziennej pielęgnacji i ochrony przed odparzeniami (typu Bepanthen) - Śpiworek do spania - 1 sztuka Oraz nieograniczony dostęp do przytulasków 😻
 • Ile wynosi i co zawiera wpisowe oraz opłata kontynuacyjna
  Wpisowe w żłobku Otulamy wynosi w 2023 roku 500zł. Jest to opłata jednorazowa na poczet zapisu Dziecka. Przy kontynuacji na kolejny rok opłata kontynuacyjna wynosi 200zł.
 • Co w przypadku gdy Dziecko nie uczęszcza do Żłobka w danym miesiącu?
  Czesne jest opłatą stałą i nie podlega zwrotowi w przypadku nieobecności dziecka w żłobku. Wynika to z co miesięcznych ponoszonych przez nas opłat związanych z użytkowaniem lokalu i opłat związanych ze skutecznym funkcjonowaniem żłobka.
 • Co dla podopiecznych Żłobka przygotowało Centrum Wspinaczkowe Forteca?
  Nasi przyjaciele z Centrum Wspinaczkowego Forteca na ulicy. Rydlówka 32 przygotowali vouchery dla rodzin naszych podopiecznych uprawniające do wejścia na teren Fortecy za jedyne 17zł (nawet do 50% zniżki) - te otrzymacie przy podpisaniu umowy. Jednocześnie - przez cały okres gdy Wasze Dziecko uczęszcza do Żłobka - możecie liczyć na 10% zniżkę na zajęcia sekcji wspinaczkowej z opieką instruktora.
 • Jak zorganizowane jest wyżywienie w Żłobku?
  Współpracujemy z firmą kateringową Gotowalnia.pl, która zapewnia nam pyszne śniadania, drugie śniadania, obiady i podwieczorki. Co tydzień wywieszamy jadłospis w szatni oraz publikujemy na zamkniętej grupie na facebook'u.
bottom of page